Wycieczka do Pałacu Kultury i Nauki na wystawę edukacyjną pod tytułem „Mózg” 12 kwietnia / piątek / godz.10.30.

W Pałacu Kultury i Nauki odbywa się niezwykle ciekawa wystawa pod tytułem „Mózg” Uczniowie mieli możliwość wzięcia w niej udziału i poznania jak pracuje mózg.
Wystawa „Mózg” demonstruje zwiedzającym, jak łatwo oszukać zmysły, a nawet nimi manipulować. Udowadnia, że człowiek widzi i czuje przede wszystkim mózgiem, ten zaś nagina rzeczywistość do swoich przyzwyczajeń. Dzieci zgłębiły tajemnice umiejętności uczenia się i zapamiętywania.

Poza tym dużo fascynujących tematów między innymi:

– mózg w naszej głowie czyli o technologiach wirtualnej rzeczywistości

– iluzje wzrokowe- wyraźnie zbieżne linie okażą się równoległe, wyraźnie różne kolory takie same, nieruchome obrazy będą się poruszać, a wklęsła maska wyda się wypukła i wodzić będzie za zwiedzającym wzrokiem

– gry komputerowe , jak działają na nasz mózg

– plac zabaw pełen zaskakujących niespodzianek; Utrzymanie równowagi na „Niemożliwej drabinie” oraz bezbłędne pokonanie wyznaczonej trasy na rowerze z odwrotnie skręcającą kierownicą może okazać się nie lada wyzwaniem nawet dla najsprawniejszych fizycznie.