Rozwijamy talenty i pasje

Klub Muzyczny Magellana

Głównym celem działalności naszego klubu muzycznego jest rozwój muzyczny dzieci poprzez rozbudzanie zamiłowania do muzyki, nauczanie gry na instrumentach, wdrażanie i zachęcanie do wspólnego muzykowania oraz przygotowanie wrażliwych i świadomych odbiorców sztuki.

Warunki nauki dostosowujemy do zainteresowań dziecka i jego indywidualnych możliwości. Organizujemy koncerty i imprezy muzyczne, które będą okazją do zaprezentowania umiejętności uczniów.

Nauka gry na pianinie – zajęcia indywidualne – rozwijanie wyobraźni muzycznej poprzez ilustracje muzyczne tzw.miniatury fortepianowych „obrazki”,które wyrabiaja świadomość w zakresie kreowania dźwięków, motywuje do ciągłego działania,mobilizuje do szybkiego myślenia. Nasza inspiracja do tworzenia miniatury fortepianowych bedzie stan emocjonalny dziecka, indywidualne przeżycia, wrażenia zmysłowe.

Nauka gry na skrzypcach – praca w grupach – praca w grupie przy nauce gry na skrzypcach polega na tym ze dzieci poprzez wspólne działanie obserwuje i naśladuje, korygujące własne błędy i wzajemnie się motywuje do pracy. Nauczyciel ma zawsze swój instrument-skrzypce na zajęciach i demonstruje grę,  dzieci dzięki temu osłuchują się z dźwiękami skrzypiec, uczą się właściwej postawy i kultury podczas słuchania muzyki. Każde dziecko posiada swój instrument-skrzypce, który dopasowany jest do wzrostu i wieku dziecka. Daje to możliwość szybkiej i przystępnej nauki gry na instrumencie. Dziecko uczy się odpowiedzialności za swój instrument.

Nauka gry na gitarze – zajęcia w grupach

Warsztaty gry na bębnach – zajęcia w grupach – warsztaty to nauka brzmień, rytmów, współpracy i „rozmowy” między instrumentami. Od bardzo prostych uderzeń po skomplikowane, wielopoziomowe struktury rytmiczno-melodyczne. Gra na bębnach typu Djembe, to super zabawa i ogromna satysfakcja z umiejętności gry na instrumencie. Jednocześnie kształtuje poczucia rytmu, korzystnie wpływa na psychikę, relaksuje i uspokaja. Dodatkowe zalety to oczywiście wpływ na rozwój dziecka, w zakresie koordynacji wzrokowo ruchowej oraz koordynacji rąk. Wspólna gra na bębnie może być skuteczną formą integracji grupy i osiągania wspólnego rytmu. Jest to również możliwość tworzenia naturalnej muzyki dla osób, które nigdy przedtem nie miało z muzyką żadnego kontaktu, gdyż każdy człowiek ma w sobie pierwotny rytm i naturalnie posiada zdolność gry na bębnach, jedyną trudnością jest powtórne usłyszenie i poczucie pulsu.