Serdecznie zapraszamy do Świata Warzyw. Tworzenie wśród dzieci nawyków świadomego podejmowania działań na rzecz przyrody i ochrony środowiska to jedno z założeń naszego Projektu botanicznego.
Celem naszych zajęć ogrodniczych jest zapoznanie uczniów  z organizacją i pracami ogrodniczymi w całym sezonie. Dzieci zapoznają się z rodzajami warzyw uprawianymi w ogrodach, ich właściwościami odżywczymi dla człowieka oraz ich wpływem na zdrowie i dobrą kondycję ludzi. W trakcie spotkania uczniowie będą brali udział we wszystkich czynnościach związanych z uprawą warzyw. Zaczniemy od przygotowania grządek, następnie wysiejemy nasiona i podlejemy rośliny.

Na cyklicznych zajęciach ogrodniczych dzieci będą podlewały rośliny, usuwały chwasty, pieliły, doglądały roślin i dbały o ich dobrą kondycję.  Pod koniec sezonu, mali ogrodnicy sami zbiorą warzywa i sami spróbują smaku tych warzyw, które wyhodowały. W trakcie trwania uprawy warzyw, dzieci będą notowały w dzienniczkach swoje obserwacje na temat postępów prac.