Uczniowie Szkoly Magellana wzięli udział w wystawie w Muzeum Techniki pt. Tajemnice Podwodnego Świata. Uczestnicy ekspedycji zwiedzili Batyskaf, Rafę koralową i głębiny, Wrak Mary Rose, wzięli też udział w Quizie. Po odprawie nurkowej dzieci mogły zanurzyć się w świat narracji stworzony przez bogactwo dźwięków i magii płynącej z obrazów.Towarzyszyły im morskie instrumenty obserwacyjno-nawigacyjne, ekskluzywne materiały BBC i prezentacje multimedialne w całości oparte na filmach popularno-naukowych. Wystawa dostarczyła uczniom wielu wrażeń i emocji. Zwiedzający mogli dotykać eksponatów, podkręcać je i wciskać.

Wystawa „Tajemnice Podwodnego Świata” została od początku do końca zaprojektowana z myślą o dzieciach w wieku 4-12 lat. Zwiedzający na 45 minut udali się w tajemniczy i pełen rozrywki podwodny świat, gdzie w strojach nurków odkryli trzy krainy: rafę koralową, w której tętni bogate życie, mroczne zakamarki głębin oceanów oraz tajemnice królewskiego statku Mary Rose.
Najwyższy znak jakości treści edukacyjnych gwarantują materiały BBC. Prezentacje multimedialne „Tajemnic Podwodnego Świata” w całości opierają się na źródłach największego światowego producenta filmów popularno-naukowych.