Uczniowie Magellana w ramach szkolnego Projektu edukacyjnego Klubu Młodego Odkrywcy odwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Wszystkie dzieci miały okazję zobaczyć wszystkie wystawy stałe, ale także wziąć udział w nowych, czasowych wystawach. Jedną z nich był Teatr Wysokich Napięć. Mimo, że uczniowie znajdowali się w bezpiecznej klatce Faradaya, chroniącej przed polem elektrostatycznym, poczuli zapewne tu napięcie na każdym kroku. Wśród mroku zobaczyli połyskującą czaszę generatora Van de Graaffa i usłyszeli odgłosy wyładowań atmosferycznych. Dostrzegli też kule i rury, wypełnione barwnymi, rozedrganymi zygzakami piorunów. Poza tym uczniowie mogli poznać tajniki ludzkiego ciała, zmierzyć się ze swoimi możliwościami biegając na czas na bieżni. Poszerzyli także wiedzę na temat wszystkich zmysłów, którymi obdarzony jest człowiek. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i pozytywnych, nowych doświadczeń.