Pierwsza, grudniowa akcja PIERNICZKOWANIA w Magellanie rozpoczęta. Wspólne przygotowywanie pierniczków świątecznych, z których dochód ze sprzedaży na Kiermaszu Świątecznym wesprze działalność Warszawskiego Hospicjum dla dzieci to zadanie naszych uczniów.

Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do udziału w naszej akcji i własnoręcznego przygotowywania w domu wspólnie z dziećmi ciasteczek pierniczkowych, które następnie  będą ozdabiane przez dzieci w szkole smakowitym lukrem i słodkimi zdobieniami.

Harmonogram prac pierniczkowych;

– wypiekanie pierniczków i przynoszenie do szkoły do 10 grudnia,

– 10 i 11 grudnia zdobienie pierniczków przez dzieci w szkole, pakowanie w folię oraz ubieranie choinki klasowej,

– 20 grudnia – Kiermasz Świąteczny – sprzedawanie przez uczniów pierniczków.

Mamy nadzieję na zapoczątkowanie wspaniałej szkolnej tradycji wspólnego pierniczkowania pozwalającej rozwijać w dzieciach poczucie empatii i zaangażowania w sprawy innych osób.