Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klasy II do wzięcia udziału w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień” organizowanym przez Centrum Edukacji Humanistycznej.
Konkurs składa się z trzech etapów. W I etapie zadaniem uczestników będzie udzielenie odpowiedzi na pytania testowe. Pierwszy etap konkursu odbywa się w szkole. Organizator konkursu ustala godzinę o której konkurs się rozpoczyna.

Nauczyciel klasy przygotowując uczniów do konkursu przerobi dwie pozycje książkowe tj. Kasdepke G” Co znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń. Kasdepke G. „Powrót Bartusia czyli, co to znaczy po raz drugi”.

Celem nadrzędnym konkursu jest propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży oraz wyrabianie w uczniach nawyku językowej dociekliwości poznawczej.