W minioną sobotę odbyła się pierwsza, plenerowa, szkolna impreza rodzinna – Magellandie 2013. Wszystkim obecnym dzieciom i Rodzicom dopisywał świetny humor i z zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych na ten dzień atrakcjach. A było ich wiele; warsztaty bębniarskie, Mini Talent Show w wykonaniu dzieci, lekcja Hip Hopu, mecz piłki nożnej Rodziców.

Podczas przedstawionych propozycji można było zobaczyć, jakie umiejętności nabyli uczniowie Szkoły Magellana w czasie realizacji naszych sztandarowych Projektów Edukacyjnych czyli Magellans Adveture’s oraz Nowoczesnych Technik Uczenia się.

Na zajęciach Magellans Adveture’s uczniowie przez cały rok podróżowali po świecie, dowiadywali się najważniejszych rzeczy o państwach, które odwiedzali, wspólnie gotowali, zamieniali się w miejscowych artystów, architektów, poznawali muzykę i potrawy charakterystyczne dla danego miejsca na świecie. Dzięki temu ich wiedza o świecie została wzbogacona o wiele cennych informacji, ale także przez cały rok doskonalili swój język angielski. Uczniowie Magellana nie obawiają się mówić w tym języku, posługują się nim coraz pewniej.

Czas upływał nam w miłej atmosferze a małe co nieco z Vitamino Baru i Ciasteczkowni uzupełniał całości. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za przybycie i zaangażowanie.