Miniona Sobota z Magellanem poświęcona była prezentacji wyników pracy naszych uczniów na zajęciach Malellan’s Adventures. Cykliczna impreza szkolna dzięki której rodzinne spotkania w gronie szkolnych przyjaciół stają się wspaniałą okazją do ciekawie spędzonego czasu.

Uczniowie pierwszej klasy wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w niezwykłej podróży – Last Minute Magellan’s Adventures. Dzieci i rodzice otrzymali bilety na niezwykłą podróż. Wszyscy razem odwiedzali trzy kontynenty – Amerykę Północną, Australię i Azję. Wspólnie degustowali potrawy ze wszystkich regionów mogli podziwiać tańce etniczne, odwiedzili galerię sztuki międzykontynentalnej. Uczestnicy wielkiej podróży wzięli także udział w warsztatach różnych technik plastycznych charakterystycznych dla poszczególnych regionów, Uczniowie prezentowali także własnoręcznie przygotowane książki, które wykonywali na zajęciach przez całe półrocze. Podróży last minute towarzyszyło wiele dobrego humoru, którym wykazali się uczestnicy. Wszyscy – zarówno dzieci jak i rodzice – z wielkim zaangażowaniem brali udział w konkursach i zadaniach przygotowanych przez nauczyciela.