Koncert edukacyjny–spotkanie z Filharmonią Narodową

Muzycy Filharmonii Narodowej zaprezentowali uczniom szkoły Magellana: „Skarby Renesansu. Śpiewane układanki”. Zespół IL Canto Minore, zespół wokalny: sopran, alt, tenor, bas zaprezentowali się w swoim ulubionym repertuarze gdyż muzyka renesansu to specjalność kwartetu. Podążając wraz z zespołem poprzez liczne kraje renesansowej Europy, przedstawiamy młodzieży muzyczne „skarby” tamtych czasów , a więc włoskie i angielskie madrygały francuskie chanson, a także wielogłosowe pieśni innych narodów. Nasi słuchacze przekonują się, że pieśń w dobie odrodzenia była szczególnym lustrem swojej epoki. Zabawy pokazują w jak różnorodny sposób można łączyć ze sobą cztery głosy by za ich pomocą wyczarować niezwykłe „śpiewane układanki”. W repertuarze wiele popularnych melodii i piosenek przeznaczonych specjalnie dla dzieci.

Poprzez dzieła wybitnych twórców pragniemy stworzyć młodym odbiorcom możliwość poznania szlachetnej sztuki, jaką jest muzyka, która ukazuje świat wielkich wartości, noweobszary doznań estetycznych, pogłębia sferę wrażliwości.