Uczniowie I klasy uczestniczyli w Centrum Nauki Kopernik w pokazie pod tytułem „Pod jednym niebem”. Przykryte kopułą o średnicy 16 metrów planetarium pozwala przenieść się do najodleglejszych zakątków kosmosu, w głąb wulkanu oraz cofnąć do początków życia na Ziemi. Dzięki zastosowanym tu nowoczesnym technologiom multimedialnym uczestnicy seansów odnoszą wrażenie zanurzenia się w obserwowanych na co dzień niedostępnych światach. Misją programów skierowanych do dzieci jest rozbudzanie w nich ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.

Elmo i Żółtodziób – bohaterowie „Ulicy Sezamkowej” zabierają dzieci na fascynującą podróż do gwiazd. Odwiedza ich także gość z Chin – Hu Hu Zhu. Razem oglądają Wielki Wóz, szukają Gwiazdy Polarnej i spacerują po powierzchni Księżyca. Przed filmem prezentowany jest interaktywny pokaz „Zając Franek i gwiezdna przygoda”.