„Wielki Świat Mikroorganizmów” – wycieczka na SGGW

2018_05_wycieczka_sggw_01

Na zajęciach dzieciom została przybliżona pozytywna rola mikroorganizmów w produkcji żywności. Dowiedziały się jaką żywność otrzymujemy z udziałem mikroorganizmów. Uczniowie uczestniczyli w wykonaniu preparatów mikroskopowych z czystych kultur bakterii, drożdży i pleśni oraz z mikroflory obecnej w żywności, którą na co dzień spożywamy (jogurty, ogórki kiszone i inne), a następnie z użyciem mikroskopu sprawdzali, jak wyglądają te drobnoustroje powiększone 600 razy.