„Wielki Świat Mikroorganizmów” – wycieczka na SGGW

2018_05_wycieczka_sggw_01

Na zajęciach dzieciom została przybliżona pozytywna rola mikroorganizmów w produkcji żywności. Dowiedziały się jaką żywność otrzymujemy z udziałem mikroorganizmów. Uczniowie uczestniczyli w wykonaniu preparatów mikroskopowych z czystych kultur bakterii, drożdży i pleśni oraz z mikroflory obecnej w żywności, którą na co dzień spożywamy (jogurty, ogórki kiszone i inne), a następnie z użyciem mikroskopu sprawdzali, jak wyglądają te drobnoustroje powiększone 600 razy.

« powrót do listy aktualności

Strefa rodzica

Sprawdź oceny swojego dziecka, stan płatności itp.

pamiętaj mnie|przypomnij hasło
Zaloguj
Rekrutacja

Rekrutacja 2020/2021

Aktualnie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Magellana odbędzie się nabór do szkolnej zerówki i klasy I oraz nabór uzupełniający do klasy VII i VIII.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci z Niepublicznego Przedszkola NibyLandia.

czytaj więcej
www.nibylandia.com www.szkola-magellana.pl
[responsive-menu]