Projekt Klubu Młodego Odkrywcy – „Magiczne pismo”

CNK

Szkoła Magellana bierze udział w ogólnopolskim programie Klubów Młodego Odkrywcy koordynowanego przez Centrum Nauki Kopernik. Klub Młodego Odkrywcy w naszej szkole jest miejscem gdzie pod okiem opiekuna klubu dzieci mogą przeprowadzać eksperymenty i obserwacje.

W lutym nasi uczniowie odkryli niezwykłe zastosowanie jodyny, witaminy C i wody utlenionej. Samodzielnie przygotowali roztwór, dzięki któremu mogli stworzyć niewidzialne napisy, które będą mogli odczytać tylko wtajemniczeni.