Rozwijamy talenty i pasje

Klub Muzyczny Magellana

Głównym celem działalności naszego klubu muzycznego jest rozwój muzyczny dzieci poprzez rozbudzanie zamiłowania do muzyki, nauczanie gry na instrumentach, wdrażanie i zachęcanie do wspólnego muzykowania oraz przygotowanie wrażliwych i świadomych odbiorców sztuki.

Warunki nauki dostosowujemy do zainteresowań dziecka i jego indywidualnych możliwości. Organizujemy koncerty i imprezy muzyczne, które będą okazją do zaprezentowania umiejętności uczniów.

Nauka gry na pianinie – zajęcia indywidualne – rozwijanie wyobraźni muzycznej poprzez ilustracje muzyczne tzw.miniatury fortepianowych „obrazki”,które wyrabiaja świadomość w zakresie kreowania dźwięków, motywuje do ciągłego działania,mobilizuje do szybkiego myślenia. Nasza inspiracja do tworzenia miniatury fortepianowych bedzie stan emocjonalny dziecka, indywidualne przeżycia, wrażenia zmysłowe.