Rozwijamy talenty i pasje

Klub Artystyczny Magellana

Państwa dziecko marzy by zostać aktorem filmowym i brać udział w wielkich produkcjach a może wolałoby grać na scenie teatralnej? Jak pokonać tremę i poczuć się pewniej podczas wystąpień publicznych? Wasza pociecha myśli o karierze tanecznej odkąd zobaczyła jak tańczą w YOU CAN DANCE – PO PROSTU TAŃCZ? Jeśli odpowiedz na chociaż jedno z powyższych pytań brzmi TAK to jest to właściwy KLUB dla Państwa dziecka.

Na warsztatach KLUBU ARTYSTYCZNEGO MAGELLANA uczestnicy mają okazję odkryć siebie i poznać tajniki sztuki artystycznej poprzez uczestnictwo interesujących formach warsztatowych prowadzonych przez najlepszych specjalistów w danej dziedzinie.

Zajęcia mają na celu przede wszystkim zaciekawić i rozwijać kreatywność oraz wyobraźnię każdego uczestnika. Co więcej, poznanie się każdego z każdym przyczynia się do dobrej współpracy, zawierania nowych przyjaźni, a także stworzenia niesamowitej atmosfery. Spojrzenie na sztukę ze strony praktycznej poprzez naukę wszelakich, różnych ćwiczeń sprawia, że stają się one ciekawe i cieszą się popularnością.

Spotkania dotyczą różnych zagadnień związanych z profesją artystyczną, począwszy od nauki poprawnej wymowy, artykulacji, intonacji głosu do ruchu scenicznego i dramy. Pozwalają przełamywać własne bariery nieśmiałości i uczą jak walczyć z tremą. Dzięki temu każdy uczestnik może znaleźć coś dla siebie, a zajęcia prowadzone są w wielce atrakcyjny sposób. Pracując nad własnym talentem artystycznym dajemy mu możliwość rozwoju i spełniamy swoje marzenia.

• Warsztaty teatralne – WARSZTATY AKTORSKIE to nowatorskie zajęcia będące połączeniem tak docenianej przez pedagogów dramy, plastyki, ekspresji ruchowej, działaniami muzycznymi. Przyczyniają się do rozwoju fizycznego poprzez możliwość poznawania swojego ciała i uświadomienie sobie jego możliwości. Sprzyjają również rozwojowi strefy intelektualnej i kulturalnej, ułatwiają przystosowanie społeczne, nawiązywanie relacji międzyludzkich. Warsztaty te wspomagają rozwój uczuciowości, dojrzewanie i afirmacje samego siebie poprzez rozbudowane wyobraźni i wrażliwości oraz naukę wyrażania własnych odczuć i wzruszeń oraz dzieleni się nimi.W trakcie każdego,warsztatu dzieci wyostrzają swoje zmysły, zaangażowanie emocjonalne i poprzez szereg zabaw „impro”bez reszty poddają  się swojej wyobraźni. To rownież warsztat umiejętności poruszania się w przestrzeni, wyrażania siebie poprzez ekspresje ruchowi do  muzyki pisanej przez instruktora (krótkich miniatury fortepianowych), to umiejętność  połączenia mowy ciała, mowy języka , przestrzeni i emocji jednocześnie.
  • Zespół wokalny – ŚPIEW ROZRYWKOWY PROFESJONALNY – SLS to technika, która uczy jak w płynny sposób łączyć rejestr piersiowy i głowowy oraz wzmocnić je w naturalny sposób. Dzięki temu głos staje się pełniejszy i łatwiej jest pracować nad górnymi, wysokimi dźwiękami, a także poszerzyć skalę w dół. Speech Level Singing to technika która pracuje nad głosem z poziomu naszej mowy, której głównym zadaniem jest komunikacja. Jeśli zatem śpiewać będziemy tak jak mówić, dźwięki pojawiać się będą bez wysiłku, a częste zdanie „zaciska mi się gardło” nie będzie miało żadnych szans.
  • Kształcenie wokalne w kierunkach piosenka i śpiew solowy
  • Warsztat tańca współczesnego – ZAJĘCIA TANECZNE – HIP HOP  Na tych zajęciach każde dziecko poczuje się jak gwiazda tańca!
    Choreografie będą utrzymane w klimacie teledysków i koncertów największych gwiazd – Beyonce, Missy Elliott czy Lady Gagi. Jest to styl tańca charakterystyczny rodem z Nowego Yorku. Charakterystyczną cechą tego tańca jest mocna praca nóg na ugiętych kolanach w połączeniu ze zwartą, plastyczną górną partią ciała. Ponieważ tempo w tym gatunku nie jest za szybkie, pozwala ono „pulsować” i wyczuwać ciału najdrobniejsze zmiany w danym utworze. Efektem tego są różnorodne       i widowiskowe kroki. Wszystko to będzie opakowane dużą dawką wspaniałej muzyki pozytywnej           i energii. Dzieci nauczą się panować nad ciałem oraz zdobędą prawidłową technikę i niezbędną w tańcu koordynację oraz dyscyplinę.
  • Warsztaty ceramiczne- ZAJĘCIA CERAMICZNE to zabawy z gliną takie jak ugniatanie, wyciskanie, wałkowanie, wylepianie, modelowanie ręczne z bryły, wałków, plastra – doskonałe dla odprężenia          i rozładowania napięcia. Oprócz rozwoju zdolności manualnych – rączki cały czas pracują – następuje nauka planowania i organizacji pracy. Zajęcia ceramiczne pobudzają kreatywność dziecka, wyobraźnię. Glina jest materiałem, z którego można stworzyć przedmioty użyteczne i dekoracyjne: filiżanki, kubeczki, zwierzątka, aniołki, podstawki, miseczki, obrazki, biżuterię typu korale, bransolety, magnesy na lodówkę i wiele, wiele innych…….