magellan_fotki_5

Rozwijamy talenty i pasje

Szkoła Magellana kładzie nacisk na rozwijanie w dzieciach ich talentów i pasji. Nasz PROJEKT TALENTÓW I PASJI to program mający na celu znalezienie i wydobycie indywidualnych zdolności i predyspozycji każdego ucznia oraz wykorzystanie ich dla jego lepszego rozwoju. 

Projekt wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Organizowanie zajęć rozwijających zdolności i zainteresowania wynika ze współczesnych teorii indywidualistycznych, akcentujących dążenie do samorozwoju, samodzielności poznawczej i emocjonalnej, kreatywności i doskonałości. Wiążą się one często z wąską specjalizacją, aktywnością ukierunkowaną na jedną dziedzinę, co nie jest szczególnie pożądane w edukacji wczesnoszkolnej, w której istotny jest wielointeligentny rozwój. Na taki typ oddziaływań gotowe są dzieci dojrzałe pod względem poznawczym, emocjonalnym, społecznym i motywacyjnym.

W każdym dziecku drzemią wspaniałe możliwości, które my pomożemy uczniom odkryć w czasie wszechstronnie wspomagających rozwój, różnorodnych KLUBACH EDUKACYJNYCH MAGELLANA.

Naszym głównym priorytetem jest zapewnienie uczniom Magellana fascynujących zajęć, miłej atmosfery oraz środowiska, w którym mogą odnosić sukcesy i cieszyć się z nich. Tworzymy ciepłą i miłą atmosferę, w której uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Wierzymy, że najłatwiejszą i najprzyjemniejszą formą nauki jest nauka poprzez zabawę i dlatego wiele czasu poświęcamy na odpowiednio dobrane gry i zabawy edukacyjne. Podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego ucznia - staramy się stale zmieniać i rozwijać tak, aby nieustannie zwiększać efektywność naszego działania i poziom Państwa zadowolenie z naszych usług.

Nasi instruktorzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje i doskonalą się, a ich praca jest na bieżąco monitorowana, więc oferowane przez nas zajęcia są najwyższej jakości. Wszystkie zajęcia prowadzone są według autorskich programów i dopasowane ściśle do grupy docelowej. Programy zajęć cechują się elastycznością i mogą być z łatwością dopasowywane do Państwa potrzeb i zainteresowań.

Nasze programy KLUBÓW EDUKACYJNYCH MAGELLANA powstały przy udziale naszych najlepszych nauczycieli, instruktórw i profesjonalistów. Koncentrujemy się na najważniejszych dziedzinach rozwoju młodych ludzi, a w obrębie każdej z nich stawiamy cele i ustalamy wyznaczniki postępu.

  • Klub Muzyczny Magellana - Głównym celem działalności naszego KLUBU MUZYCZNEGO jest rozwój muzyczny dzieci poprzez rozbudzanie zamiłowania do muzyki, nauczanie gry na instrumentach, wdrażanie i zachęcanie do wspólnego muzykowania oraz przygotowanie wrażliwych i świadomych odbiorców sztuki. Warunki nauki dostosowujemy do zainteresowań dziecka i jego indywidualnych możliwości. Organizujemy koncerty i imprezy muzyczne, które będą okazją do zaprezentowania umiejętności uczniów. Organizujemy innowacyjne formy nauki gry na pianinie, skrzypcach, gitarze, warsztaty gry na bębnach.
  • Klub Naukowy Magellana - Głównym celem działalności naszego KLUBU NAUKOWEGO  jest rozwijanie w dzieciach zainteresowań matematycznych i logicznych oraz rozwijanie ciekawości poznawania zjawisk przyrodniczych poprzez przeprowadzane eksperymenty i badania naukowe. Dużą wagę przykładamy do zapewnienia uczniom jak największej swobody intelektualnej - każda postawiona przez kursantów teoria zostaje poddana pod ogólną dyskusję, dzięki której możliwe jest naprowadzenie uczniów na nowe tory myślenia i umożliwienie im samodzielnego odkrycia badanych reguł. Organizujemy warsztaty edukacyjne z zakresu robotyki, nauki, Klubu Młodego Odkrywcy we współpracy z Centrum Nauki Kopernik, szachów.
  • Klub Artystyczny Magellana - Państwa dziecko marzy by zostać aktorem filmowym i brać udział w wielkich produkcjach a może wolałoby grać w na scenie teatralnej? Jak pokonać tremę i poczuć się pewniej podczas wystąpień publicznych? Wasza pociecha myśli o karierze tanecznej odkąd zobaczyła jak tańczą w YOU CAN DANCE – PO PROSTU TAŃCZ? Jeśli odpowiedz na chociaż jedno z powyższych pytań brzmi TAK to jest to właściwy KLUB dla Państwa dziecka:) Na warsztatach KLUBU ARTYSTYCZNEGO MAGELLANA uczestnicy mają okazję odkryć siebie i poznać tajniki sztuki artystycznej poprzez uczestnictwo interesujących formach warsztatowych prowadzonych przez najlepszych specjalistów w danej dziedzinie. Organizujemy warsztaty aktorsko-muzyczne, warsztaty teatralne, zespół wokalny - śpiew rozrywkowy profesjonalny, kształcenie wokalne w kierunkach piosenka i śpiew solowy, warsztat tańca współczesnego Hip-Hop.
  • Klub Sportowy Magellana Sport zapewnia Państwa dziecku harmonijny rozwój i kształtuje zdrowe nawyki związane z aktywnością fizyczną, co w przyszłości pomoże mu utrzymać ciało w dobrej formie. Zajęcia sportowe rozwijają nie tylko fizycznie, ale też sprawiają sporo radości dzieciom, które doświadczają podczas nich zarówno rywalizacji, jak i współpracy w grupie. Sport powinien stanowić nieodłączny element codziennych zajęć dla dzieci. Organizując więc czas dodatkowy, warto na stałe wpisać w grafik zajęcia z pływania, aikido czy piłki nożnej – nie jednak zamiast języka angielskiego, aktorstwa czy szachów, ale wspólnie z nimi. Organizujemy treningi w klubie piłki nożnej, wschodnich sztuk walki, nauki pływania na basenie, tenisa ziemnego, badmintona.
  • Klub Języków Obcych Magellana - język hiszpański, język niemiecki, język włoski, język francuski

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych lektorów, instruktorów i trenerów  w poszczególnych dziedzinach mających przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi.

- Zajęcia dodatkowe są odbywają się w godzinach 14.45-18.00.

- Ofertę KLUBÓW EDUKACYJNYCH MAGELLANA i  ich harmonogram na dany rok szkolny zostaje ogłoszony w pierwszym tygodniu września.

- Rodzice deklarują pisemnie chęć korzystania przez swoje dziecko z odpłatnych zajęć odbywających się w ramach danego Klubu wypełniając Deklarację uczestnictwa w Klubach edukacyjnych Magellana.

Strefa rodzica

Sprawdź oceny swojego dziecka, stan płatności itp.

pamiętaj mnie|przypomnij hasło
Zaloguj
Rekrutacja

Rekrutacja 2020/2021

Aktualnie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Magellana odbędzie się nabór do szkolnej zerówki i klasy I oraz nabór uzupełniający do klasy VII i VIII.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci z Niepublicznego Przedszkola NibyLandia.

czytaj więcej
www.nibylandia.com www.szkola-magellana.pl
[responsive-menu]