Rozwijamy talenty i pasje

Projekt wyróżniony
przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Szkoła Magellana kładzie nacisk na rozwijanie w dzieciach ich talentów i pasji. Nasz PROJEKT TALENTÓW I PASJI to program mający na celu znalezienie i wydobycie indywidualnych zdolności i predyspozycji każdego ucznia oraz wykorzystanie ich dla jego lepszego rozwoju.

Organizowanie zajęć rozwijających zdolności i zainteresowania wynika ze współczesnych teorii indywidualistycznych, akcentujących dążenie do samorozwoju, samodzielności poznawczej i emocjonalnej, kreatywności i doskonałości. Wiążą się one często z wąską specjalizacją, aktywnością ukierunkowaną na jedną dziedzinę, co nie jest szczególnie pożądane w edukacji wczesnoszkolnej, w której istotny jest wielointeligentny rozwój. Na taki typ oddziaływań gotowe są dzieci dojrzałe pod względem poznawczym, emocjonalnym, społecznym i motywacyjnym.

W każdym dziecku drzemią wspaniałe możliwości, które my pomożemy uczniom odkryć w czasie wszechstronnie wspomagających rozwój, różnorodnych KLUBACH EDUKACYJNYCH MAGELLANA.

Naszym głównym priorytetem jest zapewnienie uczniom Magellana fascynujących zajęć, miłej atmosfery oraz środowiska, w którym mogą odnosić sukcesy i cieszyć się z nich.
Tworzymy ciepłą i miłą atmosferę, w której uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia.
Wierzymy, że najłatwiejszą i najprzyjemniejszą formą nauki jest nauka poprzez zabawę i dlatego wiele czasu poświęcamy na odpowiednio dobrane gry i zabawy edukacyjne.
Podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego ucznia – staramy się stale zmieniać i rozwijać tak, aby nieustannie zwiększać efektywność naszego działania i poziom Państwa zadowolenie z naszych usług.

Nasi instruktorzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje i doskonalą się, a ich praca jest na bieżąco monitorowana, więc oferowane przez nas zajęcia są najwyższej jakości.
Wszystkie zajęcia prowadzone są według autorskich programów i dopasowane ściśle do grupy docelowej. Programy zajęć cechują się elastycznością i mogą być z łatwością dopasowywane do Państwa potrzeb i zainteresowań.

Nasze programy KLUBÓW EDUKACYJNYCH MAGELLANA powstały przy udziale naszych najlepszych nauczycieli, instruktórw i profesjonalistów. Koncentrujemy się na najważniejszych dziedzinach rozwoju młodych ludzi, a w obrębie każdej z nich stawiamy cele i ustalamy wyznaczniki postępu.

Klub Muzyczny Magellana

Głównym celem działalności naszego KLUBU MUZYCZNEGO jest rozwój muzyczny dzieci poprzez rozbudzanie zamiłowania do muzyki, nauczanie gry na instrumentach, wdrażanie i zachęcanie do wspólnego muzykowania oraz przygotowanie wrażliwych i świadomych odbiorców sztuki.

Warunki nauki dostosowujemy do zainteresowań dziecka i jego indywidualnych możliwości. Organizujemy koncerty i imprezy muzyczne, które będą okazją do zaprezentowania umiejętności uczniów. Organizujemy innowacyjne formy nauki gry na pianinie, skrzypcach, gitarze, warsztaty gry na bębnach.

Klub Naukowy Magellana

Głównym celem działalności naszego KLUBU NAUKOWEGO  jest rozwijanie w dzieciach zainteresowań matematycznych i logicznych oraz rozwijanie ciekawości poznawania zjawisk przyrodniczych poprzez przeprowadzane eksperymenty i badania naukowe.

Dużą wagę przykładamy do zapewnienia uczniom jak największej swobody intelektualnej – każda postawiona przez kursantów teoria zostaje poddana pod ogólną dyskusję, dzięki której możliwe jest naprowadzenie uczniów na nowe tory myślenia i umożliwienie im samodzielnego odkrycia badanych reguł. Organizujemy warsztaty edukacyjne z zakresu robotyki, nauki, Klubu Młodego Odkrywcy we współpracy z Centrum Nauki Kopernik, szachów.

Klub Artystyczny Magellana

Państwa dziecko marzy by zostać aktorem filmowym i brać udział w wielkich produkcjach a może wolałoby grać w na scenie teatralnej? Jak pokonać tremę i poczuć się pewniej podczas wystąpień publicznych? Wasza pociecha myśli o karierze tanecznej odkąd zobaczyła jak tańczą w YOU CAN DANCE – PO PROSTU TAŃCZ?

Jeśli odpowiedz na chociaż jedno z powyższych pytań brzmi TAK to jest to właściwy KLUB dla Państwa dziecka:) Na warsztatach KLUBU ARTYSTYCZNEGO MAGELLANA uczestnicy mają okazję odkryć siebie i poznać tajniki sztuki artystycznej poprzez uczestnictwo interesujących formach warsztatowych prowadzonych przez najlepszych specjalistów w danej dziedzinie. Organizujemy warsztaty aktorsko-muzyczne, warsztaty teatralne, zespół wokalny – śpiew rozrywkowy profesjonalny, kształcenie wokalne w kierunkach piosenka i śpiew solowy, warsztat tańca współczesnego Hip-Hop.

Klub Sportowy Magellana

Sport zapewnia Państwa dziecku harmonijny rozwój i kształtuje zdrowe nawyki związane z aktywnością fizyczną, co w przyszłości pomoże mu utrzymać ciało w dobrej formie. Zajęcia sportowe rozwijają nie tylko fizycznie, ale też sprawiają sporo radości dzieciom, które doświadczają podczas nich zarówno rywalizacji, jak i współpracy w grupie.

Sport powinien stanowić nieodłączny element codziennych zajęć dla dzieci. Organizując więc czas dodatkowy, warto na stałe wpisać w grafik zajęcia z pływania, aikido czy piłki nożnej – nie jednak zamiast języka angielskiego, aktorstwa czy szachów, ale wspólnie z nimi. Organizujemy treningi w klubie piłki nożnej, wschodnich sztuk walki, nauki pływania na basenie, tenisa ziemnego, badmintona.

Klub Języków Obcych Magellana

język hiszpański, język niemiecki, język włoski, język francuski

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych lektorów, instruktorów i trenerów  w poszczególnych dziedzinach mających przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi.

– Zajęcia dodatkowe są odbywają się w godzinach 14.45-18.00.

– Ofertę KLUBÓW EDUKACYJNYCH MAGELLANA i  ich harmonogram na dany rok szkolny zostaje ogłoszony w pierwszym tygodniu września.

– Rodzice deklarują pisemnie chęć korzystania przez swoje dziecko z odpłatnych zajęć odbywających się w ramach danego Klubu wypełniając Deklarację uczestnictwa w Klubach edukacyjnych Magellana.