130224_03_1000

Nasza baza lokalowa

Wizytówką naszych placówek Szkoły Magellana i Przedszkola NibyLandia jest niespotykana w okolicznych palcówkach wielkość terenów zielonych pozostająca do dyspozycji naszych uczniów.

Zadrzewione, przestrzenne tereny rekreacyjne o powierzchni 0,5 hektara kompleksu szkolnego oraz 1,5 hektara kompleksu przedszkolnego, pośród których mieszczą się place zabaw, boiska oraz budynki dydaktyczne dedykowane odrębnie dla szkoły i przedszkola to nasz wielki atut.

• Wysoki standard naszego kompleksu szkolnego określa nowoczesny projekt architektoniczny przygotowany z myślą o zapewnieniu naszym uczniom komfortowych warunków całodniowego pobytu w Magellanie.  Składać się na niego będą dwa budynki dydaktyczne Szkoły oraz infrastruktura sportowa, stanowiące ponad 3 000/m2 zabudowy tj:

- budynku dydaktycznego o powierzchni 1 000 m2, którego adaptacja na cele edukacyjne ukończona zostanie w 2013 roku – I etap - do dyspozycji uczniów zostaną oddane sale dydaktyczne, biblioteka, sala do rekreacji.

- nowo budowanego, nowoczesnego obiektu oświatowego wraz z infrastrukturą rekreacyjno sportową o powierzchni 2 200 m2 – II etap - do dyspozycji uczniów zostanie oddana przestrzenna powierzchnia do rekreacji, sale dydaktyczne, biblioteka, sale przedmiotowe: przyrodnicza, historyczna, doświadczalna, komputerowa, muzyczna, gabinet specjalistów oraz zaplecze żywieniowe oraz:

- infrastruktura sportowa -  sala gimnastyczna oraz boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki,

- 0,5 hektara zadrzewionych terenów rekreacyjnych wyposażonych w bezpieczny plac zabaw

- parking szkolny - obszerny, prywatny parking położony na terenie posesji umożliwiający bezproblemowe zaparkowanie i odprowadzenie dziecka do szkoły,

• Projekt kompleksu edukacyjnego opracowano z zachowaniem najnowszych standardów projektowania obecnych w architekturze oświatowej na świecie. Nowoczesna Szkoła to miejsce nie tylko nauki ale też rozwijania zdolności i zainteresowań dzieci na zajęciach po lekcyjnych.
  • Bezpieczne warunki pobytu naszych uczniów to jeden z najważniejszych czynników określających nowoczesną szkołę. Kameralność Szkoły Magellana oraz sprawdzone procedury gwarantują bezpieczeństwo dla jej uczniów.
  • Kameralne warunki nauki i pobytu sprzyjają indywidualizacji i edukacji na najwyższym poziomie.
  • Doskonała lokalizacja naszej Szkoły zapewnia sprawny dojazd do ul. Puławskiej - głównej trakcji komunikacyjnej.