Nasza baza lokalowa

Serdecznie witamy na stronie
Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Magellana.

Wizytówką naszych placówek Szkoły Magellana i Przedszkola NibyLandia jest wielkość terenów zielonych pozostająca do dyspozycji naszych uczniów.

Zadrzewione, przestrzenne tereny rekreacyjne o powierzchni 0,5 hektara kompleksu szkolnego oraz 1,5 hektara kompleksu przedszkolnego, pośród których mieszczą się place zabaw, boiska oraz budynki dydaktyczne dedykowane odrębnie dla szkoły i przedszkola to nasz wielki atut.

Wysoki standard naszego kompleksu szkolnego określa nowoczesny projekt architektoniczny przygotowany z myślą o zapewnieniu naszym uczniom komfortowych warunków całodniowego pobytu w Magellanie.  Składać się na niego będą dwa budynki dydaktyczne Szkoły oraz infrastruktura sportowa, stanowiące ponad 3 000/m2 zabudowy tj:

• budynku dydaktycznego o powierzchni 1 000 m2 (klasy 0-III) , w którym znajdują się sale dydaktyczne, sala do rekreacji.
  • nowo wybudowanego, nowoczesnego obiektu oświatowego o powierzchni 2 200 m2 (klasy IV-VIII) – do dyspozycji uczniów jest przestrzenna powierzchnia do rekreacji, sale dydaktyczne, biblioteka, sale przedmiotowe: przyrodnicza, historyczna, doświadczalna, komputerowa, muzyczna, gabinet specjalistów oraz zaplecze żywieniowe oraz:
  • infrastruktura sportowa –  sala gimnastyczna oraz boisko do piłki nożnej,
  • 0,5 hektara zadrzewionych terenów rekreacyjnych wyposażonych w bezpieczny plac zabaw
  • parking szkolny – obszerny, prywatny parking położony na terenie posesji umożliwiający bezproblemowe zaparkowanie i odprowadzenie dziecka do szkoły,

Kompleks edukacyjny opracowano z zachowaniem najnowszych standardów projektowania obecnych w architekturze oświatowej na świecie. Nowoczesna Szkoła to miejsce nie tylko nauki, ale też rozwijania zdolności i zainteresowań dzieci na zajęciach po lekcyjnych.

Bezpieczne warunki pobytu naszych uczniów to jeden z najważniejszych czynników określających nowoczesną szkołę. Kameralność Szkoły Magellana oraz sprawdzone procedury gwarantują bezpieczeństwo dla jej uczniów.

Kameralne warunki nauki i pobytu sprzyjają indywidualizacji i edukacji na najwyższym poziomie.

Doskonała lokalizacja naszej Szkoły zapewnia sprawny dojazd do ul. Puławskiej – głównej trakcji komunikacyjnej.

Strona główna » O szkole » Nasza baza lokalowa