National Geographic ­ ,,Poszukiwanie piękna” – 2m

NG

Tematem dzisiejszych zajęć w ramach programu National Geographic było „Poszukiwanie piękna”. Od zarania dziejów piękny wygląd jest przedmiotem marzeń większości ludzi. Na przestrzeni wieków to piękno bardzo różnie rozumiano. Uczniowie klas drugich podczas zajęć sprawdzali jak w różnych kulturach ludzie próbowali doskonalić urodę. Wspólnie zastanawiali się czy poprawianie urody jest zawsze słuszne i bezwzględnie konieczne. Uczniowie wyruszyli w podróż do dalekiej Afryki, poznali  plemię Wodaabe, odwiedzili Japonię oraz poznali skład starożytnych kosmetyków. Wspólnie zastanawiali się czy Mona Lisa, mimo upływu czasu, jest ciągle ideałem piękna.