Mother’s Day

DSC_9714

May 26 is Mother’s Day and Magellan’s students were very happy to prepare for this day.  First, we started with a short brainstorming session where everyone had a chance to add their ideas about this day and what moms should receive.  Among popular choices were: chocolates, flowers, diamond rings, but also Transformers, Apple Computer and even a new card.  Later, everyone had a chance to prepare a special card for their mom according to instructions in English.

« powrót do listy aktualności

Strefa rodzica

Sprawdź oceny swojego dziecka, stan płatności itp.

pamiętaj mnie|przypomnij hasło
Zaloguj
Rekrutacja

Rekrutacja 2020/2021

Aktualnie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Magellana odbędzie się nabór do szkolnej zerówki i klasy I oraz nabór uzupełniający do klasy VII i VIII.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci z Niepublicznego Przedszkola NibyLandia.

czytaj więcej
www.nibylandia.com www.szkola-magellana.pl
[responsive-menu]