Chemia jest fajna! Warsztaty w V klasie

2016_chemia_2

Piątoklasiści uczestnicyli w godzinnych warsztatach chemicznych gdzie mieli okazję prowadzić doswiadczenia chemiczne, poszukując zasad i zasadowości. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest i od czego zależy odczyn roztworu. Poznali dotyczącą tej właściwości skalę pH oraz przykłady kwasów i zasad z naszego codziennego otoczenia. Samodzielnie zbadali także odczyn różnych substancji za pomocą wskaźników alkacymetrycznych: zarówno profesjonalnych laboratoryjnych odczynników takich jak oranż metylowy czy fenoloftaleina, jak i bardziej domowych takich jak wywar czerwonej kapusty.