Chemia jest fajna! Warsztaty w V klasie

2016_chemia_2

Piątoklasiści uczestnicyli w godzinnych warsztatach chemicznych gdzie mieli okazję prowadzić doswiadczenia chemiczne, poszukując zasad i zasadowości. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest i od czego zależy odczyn roztworu. Poznali dotyczącą tej właściwości skalę pH oraz przykłady kwasów i zasad z naszego codziennego otoczenia. Samodzielnie zbadali także odczyn różnych substancji za pomocą wskaźników alkacymetrycznych: zarówno profesjonalnych laboratoryjnych odczynników takich jak oranż metylowy czy fenoloftaleina, jak i bardziej domowych takich jak wywar czerwonej kapusty.

« powrót do listy aktualności

Strefa rodzica

Sprawdź oceny swojego dziecka, stan płatności itp.

pamiętaj mnie|przypomnij hasło
Zaloguj
Rekrutacja

Rekrutacja 2020/2021

Aktualnie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Magellana odbędzie się nabór do szkolnej zerówki i klasy I oraz nabór uzupełniający do klasy VII i VIII.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci z Niepublicznego Przedszkola NibyLandia.

czytaj więcej
www.nibylandia.com www.szkola-magellana.pl
[responsive-menu]