Back to school – English with Native 1s

DSC_0190

Wow.   What an awesome class.  Today, 1s students had their first lesson with Native.  First, they learnt class rules like “raise your hand” and “we work quietly” to be followed by examining their schoolbag.  Students found their pencil case- and inside- markers, pens, pencils, which were proudly used to draw “I love my school.”  They were also very interested in their first English books, therefore, everyone  looked inside with a great enthusiasm.