Back to school – English with Native 1s

DSC_0190

Wow.   What an awesome class.  Today, 1s students had their first lesson with Native.  First, they learnt class rules like “raise your hand” and “we work quietly” to be followed by examining their schoolbag.  Students found their pencil case- and inside- markers, pens, pencils, which were proudly used to draw “I love my school.”  They were also very interested in their first English books, therefore, everyone  looked inside with a great enthusiasm.

« powrót do listy aktualności

Strefa rodzica

Sprawdź oceny swojego dziecka, stan płatności itp.

pamiętaj mnie|przypomnij hasło
Zaloguj
Rekrutacja

Rekrutacja 2020/2021

Aktualnie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Magellana odbędzie się nabór do szkolnej zerówki i klasy I oraz nabór uzupełniający do klasy VII i VIII.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci z Niepublicznego Przedszkola NibyLandia.

czytaj więcej
www.nibylandia.com www.szkola-magellana.pl
[responsive-menu]