Każda z klas wraz z wychowawczyniami tego dnia ubrała się na czerwono i tym samym zapoczątkowała ten dzień we wspaniałe i miłe wrażenia. Z tej okazji udekorowaliśmy również salę i gazetkę czerwonymi serduszkami oraz walentynkami. Przygotowaliśmy również pudełko na pocztę walentynkową. Zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych.
Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. W tym dniu dzieci wspólnie bawiły się m.in. przy piosence „Village People – Y.M.C.A.”, układały walentynkowe puzzle, rozwiązywały zagadki, kodowania pt. „Kto kogo kocha? Kto kogo lubi?”, kolorowały walentynkowe obrazki. Wszystkie piękne pracę zostały zawieszone i zdobią naszą szkołę.