Zajęcia profilaktyczno- wychowawcze klasy 2

ng

W ramach zajęć profilaktyczno- wychowawczego ,uczniowie z klas II K i II M uczestniczyć będą w zajęciach pt.” Moje, twoje, nasze”. Wspólnie rozważać będziemy kwestię własności. Uczniowie ustalą kim jest właściciel, jakie ma prawa oraz co to jest własność. Na podstawie wysłuchanego opowiadania pt. „Kradzież w sklepie”, uczniowie dokonają oceny zachowania głównego bohatera, ustalą czy i jaką powinien ponieść karę. Dzieci podczas „burzy mózgów”, zdefiniują pojęcie rozsądku. Podczas zabawy dramowej wcielą się z role oskarżycieli i obrońców. Uczniowie po kolei argumentować będą swoje wybory za lub przeciw. W ramach projektu National Geographic - Odkrywcy, uczniowie klas drugich podczas listopadowych zajęć z cyklu National Geographic, zapoznają się ze światem superdrapieżców. Uczniowie dowiedzą się, który drapieżca ma zęby ostre jak noże, a który potrafi wykonać obrót śmierci. Poznamy zwierzę, które podczas polowania jest praktycznie niewidoczne dla swoich ofiar. Wspólnie zastanowimy się, czy drapieżca musi być mięsożerny. Podczas wspólnego czytania najciekawszych tekstów, uczniowie doskonalić będą umiejętność analizowania oraz wyszukiwania ważnych informacji w tekście. Na zakończenia zajęć uczniowie obejrzą film „Drapieżcy”.