Wizyta znanego pisarza – Wojciecha Mikołuszko

miko

Dziś Szkołę Magellana odwiedził znany pisarz Wojciech Mikołuszko. Jest on autorem wielu popularnych książek dla dzieci, pracuje jako dziennikarz, jest również ojcem trójki dzieci. To właśnie dzieci zainspirowały pana Wojciecha do poszukiwania odpowiedzi na jakże trudne pytania, codziennie stawiane przez młodych czytelników.  Poszukiwania te zaowocowały napisaniem  niezwykle ciekawych i barwnych książek. Uczniowie podczas spotkania mogli zadawać autorowi pytania, na które pisarz cierpliwie odpowiadał. Dowiedziliśmy się między innymi jak długo trwa napisanie książki, skąd pisarz czerpie pomysły oraz czy książki dla dzieci pisze się łatwiej niż dla dorosłych.