Świąteczny nastrój udziela się wszystkim. W naszej szkole również pojawią się świąteczne dekoracje. Wspólnie z uczniami chcąc zachować tradycje, udekorujemy choinkę ozdobami świątecznymi gotowymi i zrobionymi przez uczniów. Każda klasa będzie miała okazję samodzielnie przystroić świąteczne drzewko. Wspólna choinka stanie w świetlicy szkolnej, gdzie do świąt będzie nam umilać szkolne dni i wprowadzać wszystkich w ten niezwykle ciepły i świąteczny czas. Momentowi temu będą towarzyszyły kolędy i pastorałki śpiewane wspólnie z uczniami.

W wielu kulturach drzewo, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia i odradzania się, trwania i płodności. Jako drzewko bożonarodzeniowe, pojawiło się w XVI wieku.
Dawnymi, tradycyjnymi zdobieniami choinkowymi były ciastka, pierniczki (wypiekane często w kształcie serc), orzechy, małe, czerwone tzw. rajskie jabłuszka, własnoręcznie wykonywane w czasie adwentu ozdoby z bibuły, kolorowych papierów, piórek, wydmuszek, słomy i źdźbeł traw, kłosów zbóż itp. Na gałązkach w wieczór wigilijny zapalano świeczki i tzw. zimne ognie. Współcześnie, w zależności od kraju, ubiera się je nieco inaczej. Dekoruje się choinkę bombkami, cukierkami, papierowymi ozdobami, srebrnymi i złotymi włosami anielskimi.