Na wrześniowych zajęciach kółka literackiego uczniowie poznają sylwetki poetów: Czesława Janczarskiego i Hanny Niewiadomskiej. Poznają ich historię życia i twórczość. Będą wyszukiwać utwory tych poetów i próbować je zinterpretować. Dowiedzą się, kto to taki mól książkowy. Przeczytamy również fragmenty książek Grzegorza Kasdepke z cyklu „Detektyw Pozytywka” i będziemy omawiać jego fascynujące przygody. Każdy z uczniów będzie mógł przynieść swoje ulubione książki i opowiedzieć o nich wszystkim. Uczniowie będą również tworzyć swoją książkę, która będzie powstawała przez cały rok szkolny. Każdy uczeń będzie mógł wpisać i narysować w niej wszystko to, co będzie związane z tematyką zajęć kółka literackiego.