magellan_fotki_10

Projekty oraz konkursy 2016/2017

• Szkoła Magellana partnerem CAMBRIDGE UNIVERSITY

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Ferdynanda Magellana poprzez udział w programie partnerskim Addvantage dołączyła do elitarnego grona działających na całym świecie organizacji współpracujących z British Council przygotowujących swoich uczniów do sprawdzianu YLE. W naszej szkole realizowany jest wyjątkowy i kompleksowy program nauczania i oceny języka angielskiego, który łączy doświadczenie i wiedzę ekspertów z Cambridge English Language Assessment oraz Cambridge University Press przygotowujący naszych uczniów pod kątem egzaminów zewnętrznych z języka angielskiego YLE organizowanego w Polsce przez British Council.

• Szkoła Magellana partnerem PROGRAMU EDUKACYJNEGO "NATIONAL GEOGRAPHIC ODKRYWCA"

Program edukacyjny National Geographic Odkrywca jest to program edukacyjny spod znaku żółtej ramki, stworzony z udziałem najlepszych ekspertów edukacji, zgodny z nową podstawą programową. Program ten to wyjątkowa inspiracja jak przeprowadzić lekcje marzeń rozbudzając ciekawość uczniów oraz jak dążyć do nieustannego poszerzania horyzontów. Pozwala odkryć przed uczniami jak fascynujący jest świat. Każde wydanie magazynu National Geographic Odkrywca składa się z artykułów o tematyce przyrodniczej, historycznej, oraz trzech artykułów w języku angielskim. Teksty w języku angielskim zostały przygotowane na różnych poziomach trudnosci, tak by nauczyciel mógł łatwo dostosować materiał do umiejętnosci uczniów. Teksty to autentyczne historie opowiedziane żywym językiem i zilustrowane fantastycznymi zdjęciami.

• Szkoła Magellana MIEJSCEM ODKRYWANIA TALENTÓW

Szkoła Magellana została wyróżniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji tytułem Miejsca Odkrywania Talentów. Oznacza to że przyczyniamy się do rozwoju i wspierania uzdolnień wśród naszych uczniów. Otrzymaliśmy ten tytuł za opracowanie i wdrożenie swoich autorskich Projektów edukacyjnych;

Projekt Magellan's Adventures - autorski program dydaktyczny w języku angielskim, który wykorzystuje edukacyjną zabawę do nauki języka jak i zdobycia wiedzy o świecie. Program ten zakłada, iż przez atrakcyjność zadań, pokazów, pomocy naukowych, a także wyzwań nowych projektów do własnej kreacji przez uczniów, opanowanie materiału w obcym języku jest łatwiejsze i przyjemniejsze, a przede wszystkim skuteczniejsze.

Projekt Talentów i Pasji - autorski program, który działając w ramach szkolnych Klubów Edukacyjnych Magellana ma na celu znalezienie i wydobycie indywidualnych zdolności i predyspozycji każdego ucznia oraz wykorzystanie ich dla jego lepszego rozwoju. Programy poszczególnych Klubów powstały przy udziale naszych najlepszych nauczycieli, instruktórw i profesjonalistów. Koncentrujemy się na najważniejszych dziedzinach rozwoju młodych ludzi, a w obrębie każdej z nich stawiamy cele i ustalamy wyznaczniki postępu.

• Szkoła Magellana partnerem Projektu KMO Centrum Nauki Kopernik

Szkoła Magellana partnerem programu realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w ramach Klubu Młodego Odkrywcy. Fascynująca przygoda z nauką rodząca radość poznawania świata, zdobywania wiedzy i inspirowanie do tego naszych uczniów to założenia Szkoły Magellana, która przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik na różne sposoby pokazuje, jak ciekawa i zaskakująca może być nauka. Klub Młodego Odkrywcy to miejsce, gdzie każdy może zostać badaczem. Nie oceniamy stanu wiedzy, nie stawiamy ocen. Tu nikt nie popełnia błędu. Bawimy się i zachęcamy do weryfikowania własnych hipotez. Na zajęciach KMO nie dajemy gotowych rozwiązań. Na własną rękę i zgodnie z własnymi zainteresowaniami klubowicze wraz z opiekunami szukają odpowiedzi na naukowe pytania. Jest to przestrzeń dla eksperymentowania, konstruowania, dyskutowania i odkrywania świata na własną rękę. Zagadnienia naukowe przestają być problemem ukrytym za wzorami z podręczników, a stają się żywymi kwestiami, które można zaatakować, zgłębić i pojąć.

• Konkursy międzyszkolne w roku szkolnym 2016/2017

Nasi uczniowie biorą udział w licznych ogólnokrajowych, wojewódzkich, warszawskich konkursach - matematycznych, językowych, przyrodniczych, plastycznych.

Wspólnymi siłami tworzymy nowoczesną edukację.