Plastuś – Ludzik z plasteliny

IMAG5469

Dzieci z klasy 1 p zapoznały się z kolejną lekturą pt.,, Plastusiowy pamiętnik''. Utwór opowiada o Plastusiu – ludziku z plasteliny – ulepionym przez pierwszoklasistkę Tosię, który spisuje wydarzenia związane z nim, jego przyjaciółmi z piórnika Tosi (m.in. ołówkiem, piórem, scyzorykiem, stalówkami i gumką „Myszką”) oraz samą dziewczynką. Na podstawie książki powstała bajka muzyczna pod tym samym tytułem, z Ireną Kwiatkowską w roli Plastusia, którą dzieci obejrzały. Oczywiście każde z nich ulepiło swojego Plastusia który zamieszkał w piórniku.

 
« powrót do listy aktualności

Strefa rodzica

Sprawdź oceny swojego dziecka, stan płatności itp.

pamiętaj mnie|przypomnij hasło
Zaloguj
Rekrutacja

Rekrutacja 2020/2021

Aktualnie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Magellana odbędzie się nabór do szkolnej zerówki i klasy I oraz nabór uzupełniający do klasy VII i VIII.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci z Niepublicznego Przedszkola NibyLandia.

czytaj więcej
www.nibylandia.com www.szkola-magellana.pl
[responsive-menu]