Plastuś – Ludzik z plasteliny

IMAG5469

Dzieci z klasy 1 p zapoznały się z kolejną lekturą pt.,, Plastusiowy pamiętnik''. Utwór opowiada o Plastusiu – ludziku z plasteliny – ulepionym przez pierwszoklasistkę Tosię, który spisuje wydarzenia związane z nim, jego przyjaciółmi z piórnika Tosi (m.in. ołówkiem, piórem, scyzorykiem, stalówkami i gumką „Myszką”) oraz samą dziewczynką. Na podstawie książki powstała bajka muzyczna pod tym samym tytułem, z Ireną Kwiatkowską w roli Plastusia, którą dzieci obejrzały. Oczywiście każde z nich ulepiło swojego Plastusia który zamieszkał w piórniku.