Uczniowie naszej szkoły w domu wraz z rodzicami upiekli pierniczki, które następnie przynieśli do szkoły. Sala szkolna na kilka godzin zamieniła się w wielki kiermasz z ozdobami cukierniczymi. Na ławkach pojawiły się kolorowe lukry, cukrowe posypki, perełki, słodkie pisaki do ozdabiania cistek. Uczniowie ozdabiali swoje wypieki na bardzo różne sposoby. Było kolorowo, wymyślnie i słodko. Część pierniczków będzie wisiała na szkolnej i klasowe choince i część będzie pięknie spakowana i przygotowana na świąteczny kiermasz w Magellanie.

Pierniczkowanie zaczyna być tradycją w Magellanie. Co roku fundusze ze sprzedaży wypieków są przeznaczane na cel charytatywny. W tym roku będzie to pomoc małemu Stasiowi. Staś znany jest naszym uczniom z akcji zbierania plastikowych nakrętek. Za trzymane pieniądze rodzice chcą zakupić protezy rąk dla chłopca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie i smaczne wypieki 🙂