slider_image2

Uczymy jak się uczyć

Autorski PROJEKT UCZYMY JAK SIĘ UCZYĆ ma na celu uświadomienie dziecku rozpoczynającemu edukację szkolną, w jaki sposób powinno się uczyć, aby w jak najlepszym stopniu wykorzystać swoją inteligencję i możliwości.

Projekt wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Zadania naszego projektu mają pozwolić uczniom skupić się na umiejętności interpretowania świata i stosowanych w nim symboli. Efektem oddziaływania programu jest podniesienie zdolności wykorzystywania narzędzi umysłowych, czyli udoskonalanie procesów myślowych zwiększających umiejętności poznawcze dziecka.

• W Szkole Magellana rozpoczynamy edukację każdego ucznia od określenia jego indywidualnej ścieżki rozwoju poprzez Diagnozę indywidualnego stylu uczenia się przeprowadzanej przez naszych specjalistów.
  • Projekt ten obejmuje diagnozę swojego stylu uczenia, własnej strategii poznawania świata, dominującej inteligencji i indywidualnego systemu sensorycznego. Pozwala to stworzyć dla każdego dziecka strategię uczenia się, zestawu metod nauczania i wytyczyć ścieżkę szkolnej edukacji.
  • Propagujemy metody treningu pamięci, rozwoju osobowości i możliwości umysłowych prowadząc warsztaty "Nowoczesne techniki uczenia się". Warsztaty prowadzone są przez wyspecjalizowanych trenerów. Sprawna pamięć to klucz do sukcesu nie tylko w szkole ale i w życiu.

Dzięki technikom pamięciowym Państwa dziecko poprawi zarówno funkcjonowanie pamięci, jak i zapozna się z narzędziami służącymi do sprawnego zapamiętywania dat historycznych, ważnych wydarzeń, słów w języku obcym, trudnych pojęć i wielu informacji.