poziom(pol)-czarny

Projekt KMO Centrum Nauki Kopernik

Szkoła Magellana partnerem programu realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w ramach Klubu Młodego Odkrywcy.

Fascynująca przygoda z nauką rodząca radość poznawania świata, zdobywania wiedzy i inspirowanie do tego naszych uczniów to założenia Szkoły Magellana, która przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik na różne sposoby pokazuje, jak ciekawa i zaskakująca może być nauka.

Klub Młodego Odkrywcy to miejsce, gdzie każdy może zostać badaczem. Nie oceniamy stanu wiedzy, nie stawiamy ocen. Tu nikt nie popełnia błędu. Bawimy się i zachęcamy do weryfikowania własnych hipotez.

Na zajęciach KMO nie dajemy gotowych rozwiązań. Na własną rękę i zgodnie z własnymi zainteresowaniami klubowicze wraz z opiekunami szukają odpowiedzi na naukowe pytania. Jest to przestrzeń dla eksperymentowania, konstruowania, dyskutowania i odkrywania świata na własną rękę. Zagadnienia naukowe przestają być problemem ukrytym za wzorami z podręczników, a stają się żywymi kwestiami, które można zaatakować, zgłębić i pojąć.

Wspólnymi siłami tworzymy nowoczesną edukację.

Rekrutacja 2019/2020

Aktualnie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Magellana odbędzie się nabór do szkolnej zerówki i klasy I oraz nabór uzupełniający do klasy VII i VIII.