NGO_logo_program_edukacyjny-01

Program National Geographic Odkrywca

Szkoła Magellana partnerem PROGRAMU EDUKACYJNEGO "NATIONAL GEOGRAPHIC ODKRYWCA"

Program edukacyjny National Geographic Odkrywca jest to program edukacyjny spod znaku żółtej ramki, stworzony z udziałem najlepszych ekspertów edukacji, zgodny z nową podstawą programową. Program ten to wyjątkowa inspiracja jak przeprowadzić lekcje marzeń rozbudzając ciekawość uczniów oraz jak dążyć do nieustannego poszerzania horyzontów. Pozwala odkryć przed uczniami jak fascynujący jest świat.

Każde wydanie magazynu National Geographic Odkrywca składa się z artykułów o tematyce przyrodniczej, historycznej, oraz trzech artykułów w języku angielskim. Teksty w języku angielskim zostały przygotowane na różnych poziomach trudnosci, tak by nauczyciel mógł łatwo dostosować materiał do umiejętnosci uczniów. Teksty to autentyczne historie opowiedziane żywym językiem i zilustrowane fantastycznymi zdjęciami.

Każdy artykuł zprowadza nowe pojęcia. Nowe słownoctwo jest zawsze wyróżnione w tekscie i wyjasnione w słowniczku. Tematy artykułów, długosć tekstów, liczba sródtytułów zostały opracowane przez ekspertów edukacyjnych. Wykorzystują techniki nauki czytania ze zrozumieniem, oraz co równie ważne z zaciekawieniem. Wszystkie artykuły są uzupełniane artykułami multimedialnymi takimi jak: - filmy, które nawiązuja do tematyki artykułów, pokazuja prawdziwych ludzi, prawdziwe miejsca; - plakaty edukacyjne do wizualnego utrwalania wiedzy; - aktywizujące cwiczenia w jezyku angielskim - takie jak gry planszowe i cwiczenia manualno ruchowe; - projekty edukacyjne do pracy w grupach, lub do samodzielnej pracy domowej; - karty pracy.

National Geographic Odkrywca skupia ludzi wyjątkowych, budzi ciekawosć.