magellan_fotki_3

Biblioteka Magellana

Biblioteka Magellana - wszystkich miłośników czytania serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego imponującego zbioru. Dysponujemy bogatym księgozbiorem literatury dziecięcej i popularnonaukowej, a także literaturą pedagogiczną i poradnikami dla rodziców.

Księgozbiór Biblioteki Magellana liczy setki woluminów i jest regularnie uzupełniany i powiększany w nowości wydawnicze.

Misją naszej  Biblioteki jest rozwijanie pasji czytania książek przez uczniów, zaspakajanie ich potrzeb czytelniczych oraz upowszechnianie wiedzy i kultury. Realizujemy ją  poprzez zadania szczegółowe, takie jak:

• gromadzenie i przechowywanie materiałów bibliotecznych,
  • udostępnianie zbiorów bibliotecznych na miejscu,
  • kształtowanie szacunku do wolumenów publicznych poprzez naukę wypożyczania książek do domu
  • prenumeratę czasopism dla dzieci

Rekrutacja 2019/2020

Aktualnie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Magellana odbędzie się nabór do szkolnej zerówki i klasy I oraz nabór uzupełniający do klasy VII i VIII.