National Geographic – Odkrywca

ng

W ramach projektu National Geographic - Odkrywca , uczniowie klas pierwszych poznają Włochy , kraj pizzy .Uczniowie poznają historię tego smakołyku i dowiedzą się jakie miał zastosowanie w różnych okresach. Na koniec dzieci stworzą swoją wymarzoną pizzę z plasteliny. Uczniowie rozmawiać również będą o wodzie. Dowiedzą się między innymi ile jej litrów wypija słoń, a ile wysysa z ziemi brzoza. Woda to życie, a mamy jej coraz mniej. Artykuł pt. ,, Spragniona planeta'' pomoże nam zrozumieć dlaczego jest ona dla nas tak ważna.