Klub Młodego Odkrywcy – Program Centrum Nauki Kopernik

20141027_122312

W tym miesiącu w ramach spotkań Klubu Młodego Odkrywcy uczniowie dowiedzieli się czym jest powietrze. Wspólnie udowodniliśmy jego istnienie oraz sprawdziliśmy czy coś waży i jak otacza okrągłe przedmioty. Sprawdziliśmy, co się dzieje z powietrzem, kiedy je ogrzewamy oraz czy da się naprawić zgniecioną piłeczkę pingpongową. Na koniec odbyły się zawody w trafieniu balonem do kosza.

Szkoła Magellana jest partnerem programu realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w ramach Klubu Młodego Odkrywcy.